Центр європейської інформації в м. Черкаси

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Черкащани таки поділяють європейські цінності

Черкащани таки поділяють європейські цінності
sam_0023_.jpg (198.24 Kb)Такий висновок можна зробити за результатами найбільшого квесту в україні - «Місцями європейських цінностей». Він відбувся 21 травня і ввійшов в історію Черкас наймасовішим квестом. В ньому в День Європи одночасно взяли участь 130 учнів – 15 команд шкіл міста. Однак перемогу отримала лише найкмітливіша, найспритніша та найобізнаніша з європейськими цінностями команда.
Кожна школа вирізнялася своїм зовнішнім виглядом, мала свою європейську символіку. Учасники подолали шлях по тих місцях у Черкасах, що символізують певні цінності європейців. Зокрема демократія, плюралізм, свобода мирних зібрань – це соборна площа, верховенство права – будівля адмін-суду...

Цей квест став першим у житті школярів. Тому етапи черкаські демальянцівці придумували прості. Так найлегшим для команд виявилося завданням пов’язане з пошуком Черкащан, які поділяють європейські цінності. Необхідно було знайти рівну учасникам команди кількість перехожих та одночасно проскандувати всім разом: «Ми поділяємо європейські цінності». Проєвропейців виявилося так багато, що деякі команди збирали набагато більше задекларованого завданнями людей.
З літературою у активних учнів все було теж добре, бо отримавши уривок з перших чотирьох рядків віршу Симоненка – «Ти знаєш, що ти — людина?» та його оригінальне продовження: Тебе інформатор чекає,завчання у нього твої. Він бланки у себе тримає, їх хоче віддати тобі» зорієнтувалися і шукали агента на пам’ятнику В.Симоненку. На інших етапах, як зізнавалися школярі «ми тупили». Особливо з наступним: ваша наступна точка зашифрована в цьому вислові: «Коли голову обирали, то шапки кидали». Лише одиниці згадали з історії, що при обранні гетьмана козаки підкидали шапки вгору, і побігли відж Симоненка до пам’ятника Б.Хмельницького. Багато команд чомусь вирішили навідати Соборну площу. Зашифрований німецький будинок шукали теж довго. Саме в цьому місті одна з команд борючись за перемогу викрала наліплене на будинкові одне з останніх завдань квесту, поставивши наступні групи у скрутні умови. Організатори змушені були оперативно повідомляти завдання всім командам в телефонному режимі. Однак гра була продовжена і за спостереженням ініціаторів квесту ця прикрість не вплинула на результати, оскільки на цьому етапі відрив між командами був досить великий.
Лише через три години після старту фінішувала перша команда «Stables» ЗОШ № 32. ЇЇ учасники від радості обіймалися гучно кричали і простошаленіли. Однак довго тримати увагу присутніх на Театральній площі перед драмтеатром переможці не змогли, бо через 7 хвилин фінішу досягла команда Friendship ЗОШ 26. І рівно через хвилину Evronostra СЗОШ № 3.
Окрім маси позитивних вражень, гарно проведеного часу на всіх чекали призові сюрпризи у вигляді безкоштовних квитків на 5-D кіно від 5D-cinema, що в Хрещатик-сіті. За перше-третє місце учасникам змагання вручили подарункові сертифікати представники ресторану сучасної японської кухні «Сушия». Тепер найактивніші квестори підуть в Сушию отримувати яскраві враження. За перше місце на переможців чекає ще й професійна фотосесія від фотографа Олександра Якимовича. Також команди переможці були винагороджені призами від кампанії «Я поділяю європейські цінності» Центрів Європейської інформації та МФ «Відродження».
Кубок та публічне визнання кращих квесторів шкіл міста 2011 року чекає під час євроконцерту 29 травня. Вражає факт, що за 3 години активної гри на фініші всі були щасливо признавалися на біль в ногах та спеку... Однак на запитання ведучих чи залишилося бажання брати участь у наступних квестах всі гучно лунали: «Так». Доведеться квестити далі...
Координатор квесту: Сергій Слинько (ВМГО «Демократичний альянс») – (0472) 36-00-59, 093 863 3688, 067 473 1152.
Організатори: Черкаський обласний осередок всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний альянс», Асоціація євроклубів м. Черкаси, Черкаська ОДА, Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр, Департамент освіти та гуманітарної політики МВК,Центр європейської інформації при Черкаській ОУНБ імені Тараса Шевченка під егідою Мережі центрів європейської інформації в рамках кампанії «Я поділяю європейські цінності» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».
sam_0034_.jpg (194.66 Kb)sam_0038_.jpg (126.99 Kb)sam_0042_.jpg (11.73 Kb)
Розділ: Новини Переглядів: 1143 | Розміщено: 1 червня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Черкаси
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :